| anonim_4396 a întrebat:

Hiii TPU.
De cateva zile tot primesc zeci de mail-uri in care mi se spune "We noticed a login attempt to your Yahoo account (sexy.bianca12) from an unrecognized device on Sat, Jun 14, 2014 9:52 PM EEST from Romania.

Was this you? If so, you need to pass Yahoo second sign-in verification or sign in from your regularly used device.

If this wasn't you, please follow the links below to keep your Yahoo account safe:
Set up second sign-in verification
Change your password
Update your account password reset info
To learn how alerts like this one help you to protect your account, visit our Help Center.". *habar n-am cine-i Bianca aia.* i-am dat ignore, dar in continuu primesc mesajul asta straight face. Ce sa fac sa nu imi mai trimita?

3 răspunsuri:
| StanilaAna a răspuns:

We noticed a login attempt TO YOUR Yahoo account (sexy.bianca12). Id-ul trebuie sa fie al tau si iti spune ca cineva s-a conectat pe id-ul tau dintr-un alt loc, sau ca ai fost tu, dar tot dintr-un alt loc, nu de unde te conectezi de obicei.

| GabiiHaș a răspuns (pentru StanilaAna):

Nu, nu e al meu, chiar nu stiu de el. Si nu pot face nimic sa nu mai primesc mail-ul asta? :-s.

| StanilaAna a răspuns:

Si eu am primit un mail asemanator, doar ca in paranteza imi era id-ul meu, si l-am primit pentru ca ma conectasem de pe alt pc. Vezi daca nu l-a trimis la altcineva si l-ai primit din greseala. In cazul in care ti l-a trimis tie, cauta in josul mesajului -> unsubscribe me