| rossonero593 a întrebat:

Holaaa happy
Am nevoie de putin ajutor.
As dori sa cumpar un cooler pentru CPU (procesor).
De precizat ca detin un procesor AMD FX X6 6350, 3, 9 GHz, iar coolerul stock care a venit cu el este f slabut.
As dori un cooler in primul rand silentios dar care sa si raceasca cat de cat. Detin un buget de pana in 100-120 de lei max.

Răspuns Câştigător
| horia2012 a răspuns:

Du-te in Service. Ventilatorul sta pe radiatorul procesorului. Depinde de dimensiuni si sistemul de prindere.
Nu te apuca sa cumperi orice. Daca il cumperi de la ei, ti-l monteaza tot ei si nu mai platesti manopera.

| rossonero593 explică (pentru horia2012):

Calculatorul l-am luat pe piese de la Mediadot iar procesorul de la eMAG.
Pot sa merg in orice service?

| horia2012 a răspuns (pentru rossonero593):

Absolut. Fara nicun fel de probleme. Asa am patit-o si eu. Am crezut ca modelul ales era bun, cand am ajuns in service, era bun, nu se potrivea sistemul de prindere. In general magazinele specializate care vand calculatoare au si service. Sau unul separat. Cum ai tu in zona.