| FlorinAcea a întrebat:

Hristos a Inviat! Salutare TPU. Ieri am achizitionat un laptop Lenovo Ideapad 100 15ibd si am fost surprins oarecum ca nu avea windows preinstalat. OK. Am instalat un 7 piratat normal, il folosesc si pe celelalte platforme si e ok. A trebuit sa descarc driverul lan de pe pc, sa.l pun pe stick si sa.l instalez pe laptop ca sa il pot folosi cu cablu de internet. Driverul pentru wireless l.am instalat dar nu.mi apare nicaieri nimic legat de wireless... Doar Local area conection. Si nici luminozitatea nu o pot seta. Nu este pe site.ul lor driver pentru power management. Deocamdata nu am activat wimdowsu dar nu mi-e greu. Ce as putea sa fac?

1 răspuns:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Din intrebarea ta n-am inteles daca ai, totusi, internet pe laptop. Macar prin cablu. Daca ai internet fa asta: Instalezi Adobe Flash PLayer si apoi cauti driverele pe net: https://www.driverscloud.com/en/features Apesi pe Acces/Install/ se descarca un fisier, il instalezi si-i dai Start the detection. Apoi cauti dreiverele in My Drivers.