| florin1979 a întrebat:

Hristos a inviat! tocmai mi-am instalat windows-ul wx sp3. as vrea sa bag niste programele de intretinere, de curatare de optimizare. ce imi recomandati? ceva de calitate, sa nu manance multe resurse si sa isi faca treaba!

Răspuns Câştigător
| vl96cos a răspuns:

Cea mai buna solutie e deep freze acest soft face restore puternic la hard in asa fel incat daca ai stricat ceva sau simnti ca pc-ul se ingreuneaza din alte motive decat cele legate de incarcarea memoriei el repara absolut tot dupa restart sau oprire si repornire. Daca in momentul ala iei un virus tot acest soft te va scapa de el cu acest program ai ocazia sa ai windowsul ca nou de fiecare data. Dezavantaju e ca inainte sa iti pui acest program e bine sa-ti pui toate programele necesare inclusiv un antivirus ca niciodata nu strica unu. Ca antivirus nu iti recomand nod32 intr-adevar e un antivirus destul de bun si eficiant dar un antivirus de fapt o suita de securitate deci are mai multe chestii de securitate a pc - ului inclusiv antivirus care le intrece pe toate e Kaspersky este foarte avansat si deloc bland cu virusii ca sa te convingi iti te rog sa accesezi acest link te si invata cum sal setezi si alte chestii http://www.videotutorial.ro/? p=5254 si dupa ce instalezi suita de securitate si iti setezi totul cum trebuie iti poti pune acest program pe c e recomandat sa il instalezi nu pe d ca nu acolo e windowsul si d nu trebuie bifata ca sa fie in vizorul programului. Deci dupa cum ziceam pe c e bine sa-ti pui totul de dinainte ca dupa aia nu mai ai cum findca dupa restart tot ce pui pe c inclusiv daca setezi o imagine pe desktop stochezi ceva pe desktop sau oriunde in c el dupa restart sau oprire si repornire el va sterge totul si va aduce windowsul la starea in care l-ai pornit pentru prima oara

5 răspunsuri:
| Bogdanux a răspuns:

Tune Up Utilities 2011, Advanced System Care, CCleaner sunt foarte bune, dar trebuie sa ai licenta la unele. Daca ai nevoie de ajutor, da-mi un PM!

| vl96cos a răspuns:

Nod32 cu undate la zi si update le windows

| xCookiieMonster a răspuns:

Nod32 antivirus
update nod32.
astea sunt cele mai bune

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Adevărat a Înviat!
Ţi-aş recomanda tuneup utilities,ace utilities.
Şi ca antivirus:avira, nod32, avg.
Baftă!