| Coffee_Red_1994 a întrebat:

Http://www.220volt.ro/AMD+FX-6300+dobozos Deci as vrea imi achizitionez acest procesor fiind mai ieftin decat de pe eMAG sau pcgarage dar nu stiu daca site-ul e de incredere?

2 răspunsuri:
| bogdan324 a răspuns:

Daca nu iti iei si un cooler calumea degeaba,o sa ai temperaturi mari si o sa ai fps-uri mici, de asemenea iti trebuie si o sursa destul de puternica, placa de baza trebuie sa fie si aia zdravana ca altfel o sa te trezesti cu probleme de performanta si in cele din urma erori de sistem, sa nu mai zic ca procesorul ala e un dinozaur care consuma mult curent si nu o sa mai tina mult timp pasul cu ultimele jocuri aparute, eu nu iti spun lucrurile astea ca-s al draq, ci sa te avertizez.Mai bine ia-ti un Intel i3(asta daca deja nu ai achizitionat o placa de baza pentru el) si cu ala stai fara probleme, performantele sunt mai bune in jocuri, nu trebuie sa cheltuiesti o groaza de bani pentru intretinerea lui.

| CPAElites a răspuns:

Esti sigur ca procesorul e compatibil cu placa de baza?