| iintunericul a întrebat:

Http://www.emag.ro/......EWBZ7BBBM/ VS.
http://www.emag.ro/router-wireless-n-tp-link-tl-wr740n/p d/EN772BBBM/
Cede routeru este mai scump si tot aceeasi viteza o are de 150mbps?
Dau FUNDA! cine ma poate lamuri cu pretu

2 răspunsuri:
| sltlp a răspuns:

Router-ul nu e deloc scump, 740n este unul dintre cele mai ieftine routere. Vezi ca sunt routere si la 800 lei...
Pai adaptorul e prociectat ca sa folosesti wireless-ul. Router-ul e facut ca sa emita si sa abia functia de router, sa poata aloca adrese interne in intervalul 192.168.x.0-.255. E o mare diferenta intre ele. Nu le baga in aceeasi oala.

| K0sti a răspuns:

Pentru ca sunt doua chestii diferite. Routeru ala are multa stiinta in el, iar adaptorul fara router nu functioneaza. Il poti folosi ca obiect de decor.
Iesi la lumina, nu mai sta in intuneric!