| Sobolan123 a întrebat:

Http://www.emag.ro/......DW5X1MBBM/
are sursa de 300 W si placa video gigabyte gt 220 1gb.
vreau sa-i pun http://www.pcgarage.ro/......128-bit-1/
si o sursa de peste 500 W.
1. Este compatibila placa video de vreau s-o cumpar cu placa de baza?
2. In functie de ce criterii aleg sursa? adica nu pricep treapa cu 6 pini 8 pini aia, imi poate da cineva o sursa care sigur se conecteaza la pisele pcului de mai sus si are si putere suficienta?

5 răspunsuri:
| Andutu21 a răspuns:

Tu vrei sa iei unitatea aia si sa pui separat placa video? De ce ai face asta?
1. Pierzi garantia
2.In banii aia iti faci o unitate cu 8GB ram poate si un ssd si acelasi procesor si sursa de 500w cu eficienta 80-85% care tine lejer tot sistemul.

| Sobolan123 explică (pentru Andutu21):

Am luat deja unitatea, nu am fost la detaliile de pe site si mi a venit fara placa video. Vreau sa-i cumpar placa aia de am zis mai sus. Te pricepi sa-mi alegi o sursa care sa mearga cu placa aia video si cu placa de baza?

| Sobolan123 explică (pentru Andutu21):

Omule, am desfacut-o deja. E totul pierdut cu returul. Ma multumesc cu asta, mai ales ca nu l am luat pentru jocuri, ci sa ma tina cativa ani. Eu vreau o sursa mai puternica si placa aia, atat. Daca ma poti ajuta ok, daca nu, mersi oricum.