| Mec6896 a întrebat:

Http://www.pchouse.ro/......0-ghz.html Salut, aș vrea să știu ce placă video de la Nvidia până în 200-210 lei ar merge "acceptabil" pe acest PC și aș vrea sa știu: dacă o să adaug 8Gb ram pe frecvența de 800Mhz și http://www.pcgarage.ro/ssd/integral/p4-series-120gb-sata -iii-25-inch acest SSD de cât mi-ar trebuii o sursă, și ce tip. Doresc să spuneți serios ce sursă mi-ar trebuii. Mulțumesc :3 dau fundă!

3 răspunsuri:
| CPAElites a răspuns:

Salut
Detii acel pc?

"să adaug 8Gb" Mai mult te costa ramii decat face unitatea!

"Nvidia până în 200-210 lei ar merge "acceptabil" NU! Daca vrei gaming cumperi minim R7 250 ~350 LEI

Acel procesor e8400 e foarte slab. PESTE 1 an nu va mai face fata nici la navigatul pe internet.

Raspunde :
1) Care este bugetul maxim pentru componente + unitate?
2) Vei folosii PC-ul pentru gaming?