| MunteanuIoan870 a întrebat:

Https://blogfiche.files.wordpress.com/......00x800.jpg
PS3 MODAT

Acesta este un link cu o imagine care reprezinta problema mea.
Am un ps3 care are are aceeași problemă ca cel din poza, la ps3-ul meu în loc de 2.42 este 4.88 şi în loc de SCE este SIE.

Ce trebuie să fac?
Cineva mi-a spus ca dacă îl updatez voi pierde jocurile.

Am nevoie de ajutor, de 1 an ma chinui cu PlayStationul acesta.
DAU COROANA!

2 răspunsuri:
| Scorillo a răspuns:

Incearca:
1. Asigurați-vă că ledul roșu de pe butonul de pornire este ROȘU.

2. Puneți degetul pe butonul de pornire și țineți-l apăsat. Va deveni verde, apoi în cele din urmă va deveni roșu. Asteptati 10 secunde.

3. Eliberează degetul. Acest lucru permite sistemului să știe că se remediază pentru a intra în modul sigur.

4. Apoi puneți degetul înapoi pe butonul de pornire și țineți-l apăsat.

5. Va emite un bip o dată, apoi de două ori, apoi scoateți degetul de pe butonul de pornire.

6. Ar trebui să aveți un pop-up pe ecran care să scrie: „Conectați controlerul la cablul USB și apăsați butonul PS (butonul PS este cel care are sigla PS pe controler). Fă asta cu controlerul tău,

7. apoi veți avea pe ecran o listă de opțiuni de Safe Mode. Alegeți-o pe cea care scrie „Restaurează-ți sistemul PS3".

. Va reseta sistemul, apoi cred că vă va salva jocurile...

Tradcerea e foarte relativa, dar sper sa intelegi

| MunteanuIoan870 explică (pentru Scorillo):

Mulţumesc mult.
Acuma încerc.