| Parker_Kip_1997 a întrebat:

Https://imgur.com/iVWZbw7
Salutare, precizez ca de 2 zile primesc eroarea asta de fiecare data cand deschid PC-ul la net, eroare ce se rezolva cand dau un restart la PC. Am patit sa mi se intample si odata in timp ce foloseam PC-ul. Precizez ca mai am un PC in casa si nu am problema asta la el, ce as putea face?

6 răspunsuri:
| viavo a răspuns:

Te-ai jucat in setari. Cauta pe net reset network settings.

| Parker_Kip_1997 explică (pentru viavo):

Nu am facut absolut nicio modificare la setari.

floresdemayo
| floresdemayo a răspuns:

Mișcă/joacă-te un pic cu cablul care face legătura dintre PC si router. Scoate-l și introdu-l din nou, la ambele capete. Încearcă și așa. Până când cele două beculețe de la router (WLAN si GE) s-au aprins.

| JicaContra a răspuns:

Si? iti merge netul?
ai abonament de la gigi si te legi cu, cont si parola in calculator?
daca nu, si nu, atunci foarte probabil ca ori s-a stricat ceva pe traseu (cablu, mufe, placa de retea) ori s-a stricat windows-ul nu mai stie sa ia ip de la router, ori routerul, nu mai da ip

| NuCitescNotificari a răspuns:

Cheama-i pe cei de la net(rds, telekom etc)

| Parker_Kip_1997 explică (pentru NuCitescNotificari):

Nu cred ca are legatura, mai am un PC in casa si el nu are problema asta.