| Oricine15 a întrebat:

Https://m.cel.ro/wish/&wid=107841Salut vreau sa imi ziceți daca acest pc este bun daca toate piesele merg intre ele si totodata daca ar trebui modificat ceva la el.
Rog seriozitate!
Zi faina, Mersi

Răspuns Câştigător
| anonimg a răspuns:

Este bun pc-ul. Toate componentele sunt compatibile unele cu altele. Inclusiv sursa are alimentare pentru placa video.
O să mai ai nevoie de un monitor. (•‿•) Și de cineva care să asambleze piesele. Vezi dacă ți-l poate asambla magazinul și să-ți facă și un wired management (cabluri ascunse și așezate frumos în unitate). Altfel îți mai trebuie pastă termoconductoare pentru procesor, și trebuie să ști să legi mufele front panel de la carcasă la placa de bază.

2 răspunsuri:
| Sekim a răspuns:

Da, componentele sunt compatibile. Daca ar trebui modificat? Cumpara de pe PcGarage nu de pe CEL. In rest, daca mai ai 100 200 lei ia o placa de baza mai buna, asta e ok dar nu prea vrei sa risti sa se arda. In plus, 1 tb? Nu o sa ii folosesti, mai bine ia unul de 128 sau 240 gb ( windows si niste jocuri ) si un hard.

| iustinianKing a răspuns:

Intra pe PC Garage si intreabai pe cei de acolo. se pricep foarte bine si te ajuta mai mult ca sigur.Plus ca daca ceva nu e bun iti recomanda ei.
Ca bani sunt destul de ok daca cumperi piesele de la ei.