| Derosa a întrebat:

Https://pin.it/kki4ndqwila656
Trebuie să pun isp ce este scris pe spate la router wireless?

4 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Nu! Trebuie sa pui datele primite de la providerul tau de internet.
La nume (name) scrii ceva de genul ppp si apoi niste cifre si litere. la parola sunt doar cifre si litere sau o parola aleasa de tine. Eu, de exemplu, am avut la un moment dat o parola de genul! 9Poghad56. Daca nu le ai trebuie sa contactezi providerul (probabil DIGI!) si sa ti le spuna. Daca abonamentul nu este pe numele tau, trebuie sa-i contacteze cine are abonamentul.

Bula
| Bula a răspuns:

Nu.
Trebuie sa inscrii "Numele" si "Parola" de acces, scrise de ISP pe contractul tau.
Atentie sa respecti intocmai minusculele si majusculele (au coduri diferite)!

| Derosa explică (pentru Bula):

Numele internetului și parola?

| Bula a răspuns (pentru Derosa):

Internetul are numele de "internet". happy

Trebuie sa scrii "Numele" primit de ISP si parola aferenta. Ambele ti-s scrise pe contract.
(asta daca ai conexiune tip PPPoE).
Daca dai telefon la ISP-ul tau, atunci te vor ajuta.