| Sebi200a a întrebat:

Https://www.biostar.com.tw/app/en/mb/introduction.php?S_ ID=972
Este posibil că cei de la biostar sa nu actualizeze driverele pentru placa de baza? Văd că sunt cam vechi, oare daca fac update la Windows instalează cava mai nou?
Mă interesează chipsetul, acolo e din 2013, să îl instalez așa sau să fac upgrade la Windows, poate baga o versiune mai noua?

Răspuns Câştigător
| NLS a răspuns:

Placa e veche, bineinteles ca nu mai are update-uri recente.
Producatorul ofera in medie cam 3 ani de suport (update de firmware, versiuni noi de BIOS), dupa aceasta perioada, gata.
Si a mea e cam in aceeasi situatie, fiind din 2011.

In primul rand, il poti face pe acela de pe site, ultima versiune disponibila.

Apoi cand accesezi Windows update, posibil sa mai gaseasca ceva.