| PumpkinDoll a întrebat:

Https://www.emag.ro/......DJKPHQBBM/

E bun la banii astia? Merg jocurile precum league of legends bine pe el? Sau Metin.Il iau mai mult sa stau pe net si sa joc jocuri, nu prea pretentioase.

https://www.emag.ro/......DVBY6QBBM/

E mare diferenta intre ele? Pe care dintre cele doua ar fi bine sa-l iau?

2 răspunsuri:
| GabiDumitrescu a răspuns:

NU NU NU! Ce e bataia asta de joc? Mai bine iei ceva SH ca lumea decat astfel de mizerii noi cu care mai mult o sa stai prin service dupa prima fluctuatie de tensiune...

| EMKing a răspuns:

Salut, părerea mea este că nu sunt chiar așa bune aceste două laptop-uri pentru gaming, nici măcar pentru metin2, din mai multe motive :
1. Placa video este integrata, iar jocurile au cerințe destul de mari și cer dedicata.
2. Memorie hdd mica, 120gb, gândește-te că sunt telefoane in banii ăștia mult mai bune că pc-urile astea.
3. Asta e o configurație de office, nici de cum de gaming.
Dar dacă ar fi sa aleg dintre cele două, as merge pe cel cu procesor i3.
Dar în orice caz, daca vrei poți să-l îmbunătățești, să-i pui o placa video dedicata, un hdd mai măricel de 1tb și încă 4gb de rami, și ar fi decent pentru jocurile menționate de tine. Dar ai grija, daca ii adaugi componente după ce l-ai achiziționat vei pierde garanția la el. Părerea mea este sa mă strangi niște bănuți, cel puțin încă o dată cat costa astea pentru a-ți lua un PC mai decent.