| Sandu_Robert_1995 a întrebat:

Https://www.emag.ro/......DH6SW2BBM/

Pot sa schimb procesorul la acest laptop? Daca da cu ce procesor imi recomandati sa schimb ca sa imi mearga cs:go-ul (sa se potriveasca)

1 răspuns:
| flixbuster a răspuns:

Procesoarele Celeron si Pentium care au numere cu N la inceput sunt cele mai slabe procesoare Intel. Vin din zona arhitecturii Atom (consum foarte scazut si performanta mediocra). Pentru gaming minimal pe laptop iti trebuie un i5 (arhitectura Core) si in functie de placa video laptop-ul va fi mai mult sau mai putin bun pentru jocuri. Orice altceva sunt bani aruncati pe geam.