| Oricine15 a întrebat:

Https://www.pcgarage.ro/vizualizare-wishlist/4467934/
Păreri? O sa ruleze tot? Pot sa-l cumpăr?

7 răspunsuri:
| Andresso a răspuns:

Pana la urma placa video conteaza cel mai mult pentru gaming. Eu as merge pe un 5500xt de 8gb (aprox 1000 ron, poate si mai putin) e mai bun ca rx 570.
Acum e treaba ta... dar nu cred ca vei fi multumit de puterea rx-ului 570 la jocurile noi aparute, o sa ai fps-uri putine.

| vali5 a răspuns:

Placa ai video sta doar la 90 de grade din cauza ventilatoarelor sursa nu are pic de protectie adica la cea mai miac pana de curent poate sa se arda si cu ea sa se arda si alte piese mult mai scump poti sa iti cumperi cate o placuta de ram de 8gb si sa setezi din bios sa fie Dual Channel procesorul ala e din generatia 2 si acum sunt procesoare din generatia 3 care sunt putin mai bune si mai ieftine de ex un amd ryzen 3 3200g sau un amd ryzen 3 3100 sunt cam la fel la fps-uri in jocuri si asa poti sa iesi mai ieftin si cu un pc mai bun

| Oricine15 explică (pentru vali5):

Abureli

| Oricine15 explică (pentru vali5):

Iar sursa are protecție-_-

| vali5 a răspuns:

Sursa nu are protectie daca avea scrie sursa 80+ dar cum nu are e clar ca se va arde si eu ti-am spus adevarul acum e trebuie ta daca o sa te ei dupa ce am zis eu care am experienta de 3 ani in acest domeniu

| Oricine15 explică (pentru vali5):

Scrie la sursa la specificațiile ei

| Oricine15 explică (pentru vali5):

Scrie foarte clar certificare :80+ si eficienta:85%