| alex19051988 a întrebat:

I-am cumparat tatalui meu de Black Friday un laptop Dell Inspiron 5555 care avea preinstalat sistemul de operare Ubuntu. Eu am acasa cd original Windows 7 Ultimate si astazi l-am instalat pe laptop si nu imi merge deloc internetul atat pe wireless cat si daca adaug cablu de retea in laptop. Am realizat conexiunea cu username-ul si parola de la RDS si imi apare eroarea 651. Eu mai alte laptopuri acasa si nu am probleme cu conexiunea wireless de la router pe celelalte device-uri. Internetul a mers la el cat era instalat Ubuntu, dar pentru Windows am nevoie de urmatoarele drivere sa le instalez din Device Manager deoarece imi apar cu steguletul galben: Ethernet Controller, Network Controller, PCI Encryption/Decryption Controller, SM Bus Controller, Universal Serial Bus (USB) Controller, Unknown Device, USB2.0-CRW, Video Controller.
Ma puteti ajuta cu aceste drivere sa le gasesc si sa le downloadez pentru acest model de laptop si apoi sa le instalez pe laptopul tatalui meu.

Răspuns Câştigător
| Levente a răspuns:

La producator gasesti.

http://www.dell.com/......ers/simple

| RAY a răspuns (pentru Levente):

Sau https://drp.su/......?/ru/short

dar va merge naspa ca nu e windowsul potrivit pentru placa de baza

| alex19051988 explică (pentru RAY):

Nu ai in limba engleza acest link

| RAY a răspuns (pentru alex19051988):

Man e vb de drive pack solution dar e online, tu il descarci offline apoi cauti driverele la el pe laptop
site ul e in engleza

| alex19051988 explică (pentru RAY):

Eu descarc acest program, iar apoi ma duc cu stick-ul sa il instalez pe acel laptop, dar el poate gasi driverele daca nu ai conexiunea la internet pe acel laptop.

| RAY a răspuns (pentru alex19051988):

Da,ca driverele sunt in pachet si trebuie instalate

11 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Trebuie windows 10 nu 7

| alex19051988 explică (pentru RAY):

Nu exista acest lucru sa nu poti gasi drivere pentru windows 7. Se gasesc si pentru windows xp la cine se pricepe si se ocupa cu astfel de lucruri.

| RAY a răspuns (pentru alex19051988):

Nu exista drivere pentru noile placi de baza, chiar daca ai gasi ar merge nu la nivelul maxim, daca asa geniu esti cauta singur, eu sunt curios cum poti gasi drivere de xp pentru placi noi pe sata 3 dar in fine

| Sandu_Daniel_1999 a răspuns:

Nu exista drivere pentru. noile placi de baza.

| Almaster_Teresa_1979 a răspuns:

Sunt pe site-ul oficial dar ca sa scapi de dureri de cap ia-ti un router wifi si pui user si parola numai pe router