| mihaelutzamy a întrebat:

I-am dat cuiva sa imi traga niste casete video pe cd-uri. Acum pe calculator merg unele, dar nu au sonor. Unul are, altul n-are. Pe dvd-uri nu merg cd-urile.Numai putin si apoi se opresc. Ce sa fac? cu ce program sa le vad macar sa am sonor si sa le vad pe calculator?! Am incercat cu bs player, vlc, media player. In bs player merge dar unul dintre filmulete n-are sonor. In celelalte nu merge. va rog ajutati-ma unul care stie. Multumesc anticipat!

1 răspuns:
| asman a răspuns:

Incearca VLC.
De asemenea, verifica cu ce codecuri sunt codate si descarca codecurile aferente.