| parismaan a întrebat:

I s-a mai intamplat cuiva cand si-a achizitionat un laptop nou si sa i se descarce repede bateria pe cand bateria ar trebui sa tina maxim 10h? Lenevo thinkbook 15 e laptop-ul la care ma refer, e cumparat de 2 saptamani

4 răspunsuri:
| zilog a răspuns:

Unde scrie ca acea baterie trebuie sa tina 10 ore!
Oricum este un laptop de cacauă dacă ține 10 ore pentru că procesoarele INTEL
i7
i9
i10
dar Intel nu alte manțucării consumă curent
și dacă ai procesor i5 sau i 7 rar Intel
atunci ar trebui sa te tina maxim 4 ore când lucrezi ceva sau maxim 5 ore
alfel daca te tine mai mult
inseamna ca ai un procesor de scos ochii la fraieri asa ca poti sa pui laptop-ul direct la gunoi

| Digikey a răspuns:

Descarcarea acumulatorului depinde de multi factori.Sistem de operare, tip de hard disk, luminozitate, gradul de incarcare al procesorului, tip de placa video etc.
Am avut un macbook din 2015 cu i7 si tinea cam 10 ore.Am avut un Lenovo luat de nou cu i3 nu tinea mai mult de 2 ore.

| 120bulevard a răspuns:

Ai luat teaca

| TFL007 a răspuns:

Nici eu nu inteleg la al meu, am dat-o ca e laptop de gaming, nu duce mai mult de 3 ori asta pe battery saver