| GabiC1337 a întrebat:

I3-8350k coffe lake 4.0 sau Ryzen 5 1500x 3.5?

Răspuns Câştigător
| NLS a răspuns:

AMD Ryzen 5 2400G 3. 6GHz
Pentru ca e exact 1500x cu 100MHz in plus, are acelasi pret, dar are si grafica integrata, destul de performanta.
Daca nu ai monitor cu rezolutie mai mare de FullHD, te poti juca titluri de acum 1-2 ani, pe mediu, fara placa video dedicata. (nu chiar orice, insa majoritatea)

3 răspunsuri:
| GabiDumitrescu a răspuns (pentru NLS):

Grafica integrata e cea mai buna de pe piata in momentul asta, nu "destul de performanta". happy

| alexandruanghel a răspuns:

Ryzen 5 clar. Pentru acel i3 iti trebuie nu stiu ce placa de baza care merge doar pentru acel procesor, deci clar ryzen

| marian37 a răspuns:

Depinde ce vrei sa faci. In gaming se descurca mai bine Intel dar in programe de editat/randat care folosesc toate nuclele si toate thread-urile, ryzen bate.