| stefan4747 a întrebat:

I5-9400f cu gtx 1660 super, 16 gb ram dual channel, combinatie buna pentru fortnite, cs go, gta 5?

2 răspunsuri:
| Sekim a răspuns:

Salut
Gtx 1660 Ti este mai bun decat 1660 super sa stii, nu cu mult, dar este mai bun. Procesorul ala I5-9400f este bun pentru gaming si este strict pentru gaming. Acum, cei 16 gb ram daca sunt la frecventa maxima suportata de procesor e ok.
In concluzie configuratia e buna, toate jocurile alea vor merge fara probleme pe high poate chiar ultra.
See youwinking

Răspuns utilizator avertizat