| victor238213 a întrebat:

I5-9600k rtx 2070 super sau i7-9700k rtx 2060 super pentru 240fps?

4 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

| Feitan a răspuns:

Clar prima, nu e problema de bottleneck iar jocurile(astea mai noi) sunt GPU based, deci clar placa video puternica= fps-uri mai multe. Baiatul care a zis 2 fara sa mai zica nimic nu are nicio treaba cu hardware-ul.

| Mandeliu a răspuns:

Salut!

Depinde de titlurile jucate acum, setari si rezolutie, dar cred ca combinatia cu I5-9600K si RTX 2070 super o sa fie mult mai buna. Sper totusi ca esti constient totusi ca 240 FPS-uri o sa le atingi doar in titlurile esports, cat despre cele AAA e alta poveste acolo...

| victor238213 explică (pentru Mandeliu):

Da stiu, as incerca sa mai fac niste bani si sa merg pe i7-9700k rtx 2070 super dar am nevoie si de periferice.