| Anonimul8297 a întrebat:

Ieri am cumparat un cablu HDMI pentru a-mi conecta calculatorul la televizor. Am o placa video nVidia GeForce 9800 care are mufa si pentru HDMI. L-am conectat in timp ce era si monitorul conectat prin mufa VGA. Am incercat sa comut imaginea pe ecranul televizorului insa tot pe monitor imi aparea. Am scos cablul de la monitor(VGA) si am lasat doar cea HDMI catre televizor, am dat restart la calculator si mi-a aparut imaginea pe televizor, mi-a aparut ecranul negru ce-mi arata placa video, sigla calculatorului, s-a incarcat Windows-ul, totul bine pana aici. Mi-a aparut desktopul cu iconitele pentru aprox 3 secunde apoi s-a facut ecranul negru ca si cum nu s-ar transmite semnal. Dupa vreo 20 de secunde imi aparea iar desktopul tot pentru 2-3 secunde. Imi aparea desktopul dar fara sageata(mouse). Am conectat inapoi monitorul si am scos cablul HDMI de la televizor si monitorul imi facea la fel. Daca opream brusc calculatorul si intram in Safe Mode, rula si pe televizor si pe monitor, dar in mod normal imi face aceleasi faze cum am scris mai sus. Am reinstalat windows-ul pentru ca nu am stiu ce s-ai mai fac si acum merge normal pe monitor. Ce pot face sa pot vedea pe televizor? Funda MARE pentru cel care ma ajuta.
P. S.: Nu-mi dati raspunsuri tampite. Vreau ceva documentat, real.
Multumesc Anticipat!

2 răspunsuri:
| Anonimul8297 explică:

Alt raspuns mai tampit puteam primii? BAAA angry ce era TPU inainte s ce e acum

| NeguritaRobert a răspuns:

Din cate stiu eu intri la control planet si dai la risolusione dello schermo eu asa fac