| HeeVTM a întrebat:

Ieri am gasit un pc pe olx foarte ieftin si bunicel zic. ( i3 7100 cu placa integrata hd graphics 630). Am dat pe el 450 lei, stiu, a fost extraordinar de ieftin,

Il deschid, se pornea cam greut ( avea win7) intru in my computer. Si vad 4 terra bytes de pornografie cu copii. Mi am facut cruce. I am sters windowsul repede si i am bagat win10.

Intrebarea mea este daca ma duc si reclam vanzatorul ( am cei 4tb pe un stick) si ii arat ce avea pe el, imi da mie amenda ca am cumparat eu de la el asta? Sau el ca a descarcat asa ceva, eu din cate stiu ca e ilegal sa faci asa, direct puscarie.

Deci daca ma duc sa il reclam pot face puscarie ca am luat eu de la el sau el ca a instalat asa ceva?

Sau ar fi mai bine sa ard stick ul si sa uit?

Răspuns Câştigător
| GabiDumitrescu a răspuns:

Instaleaza un wiper si rade tot spatiul gol de pe disc cu o metoda DoD-certified, apoi ia stickul ala si da-i naibii foc. Daca pornul cu minori parea downloadat si nu realizat la noi, nu are sens sa te agiti cu politia.

8 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Cred ca raspunsurile date prin profitshare nu sunt legale! Ar trebui sa te documentezi!

| Emazio a răspuns:

Tu ai stick de 5 terra? laughing) i3 e bunicel in 2020? depinde ce ai tu in minte sa faci cu pc-ul ala, daca l-ai luat pentru office si solitare atunci da, e bunicel.
Nu cred ca e ilegal sa ai in pc pornografie cu copii, cum nici cu animale nu este, am impresia ca distribuirea lor se pedepseste.
De exemplu gagica ta iti trimite poze nud sau cum o suge si are sub 18 ani, inseamna ca esti pasibil de probleme cu legea?

| GabiDumitrescu a răspuns (pentru Emazio):

I3 7100 e un procesor foarte ok. Eu inca am i3 2120 si nu ma pling de cum se misca, atita vreme cit am SSD in sistem si nu am pretentii de encodare 1080p cu 300 fps. Orice inseamna p0rn cu copii e caz penal, nu stiu de unde vii tu cu asemenea aiureli. Auzi tu la el, nu e ilegal sa ai. Ca si cum ai zice ca nu e ilegal sa ai si tu in casa o grenada, un Kalash, ca omul... Probabil se referea la 4 GB.

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Nu îți complica viața. Șterge tot de peste tot.

| GabiDumitrescu a răspuns (pentru sadrian46):

@fanCocaCola ca e el destept si ma ignora: Daca el vrea sa ii dea foc, cine sunt eu sa ii stric placerea omului?

| PainTech a răspuns:

Da-le naibii de filme. De unde ai facut rost de stick de 4 TB?

| Digikey a răspuns:

" Si vad 4 terra bytes de pornografie cu copii., am cei 4tb pe un stick"

Stick de 4TB?

Dumitrescu poate vine de pe alta planeta, dar pe aici nu gasesti doar ignoranti.
Poate-l invata cineva si pe el cum se sterg datele de pe un stick fara sa fie nevoie sa-i dea foc.

rolling on the floor

| sayWhaaat a răspuns:

E evident ca trolezi, in primul rand PC-ul ala cu placa integrata hd graphics 630 e "bunicel", si in al doilea rand ce treaba ai tu cu nenea ala? Vezi-ti de viata ta ca daca te duci cu stickul tau futuristic de 4 tb de pornografie la politie, iti dau aia un sut afara din sectie si ajungi si de rasul curului laughing

Reinstaleaza windowsul si mult succes cu achizitia ta norocoasa de PC cu placa integrata hd graphics 630 de pe olx, distractie placuta la cs 1.6 si age of empires 1 laughing