| anonim_4396 a întrebat:

Ieri m-am uitat în lista de contacte blocate pe WhatsApp.
Am două contacte blocate care m-au blocat ele întâi apoi eu, adică ne-am blocat reciproc.
Știți că atunci când cineva te blochează pe WhatsApp, nu mai apare poza de profil a respectivului contact, ci doar un cerc alb pe un fundal gri, nu mai apare nici starea și nici ultima accesare.
Ei bine, când am verificat acea listă, celor două contacte le apărea poza de profil.
Am crezut că m-au deblocat și le-am scos de la block.
Ei bine, când am verificat, fotografia de profil a unuia dintre contacte apărea dar nu apărea starea sau ultima actualizare.
Precizez că nu i-am trimis mesaj, apel sau ceva.
După câteva minute, în locul pozei de profil, apărea tot aceași pictogramă cu un cerc alb pe fundal gri, la fel și la al doilea contact.
Mi-am dat seama că de fapt cele două persoane nu mă deblocaseră.
Sper că am explicat destul de citeț.

Ei bine, dacă cele două contacte nu m-au deblocat, atunci de ce apăreau ca și cum m-ar fi deblocat?
A fost o eroare de la WhatsApp?

Răspuns Câştigător
| GeorgianaDiaconu a răspuns:

Ori a fost o eroare, ori te a deblocat si cand a vazut ca l ai deblocat si tu ( ti a vazut poza de profil din nou ) te a blocat iar.

1 răspuns:
| Mosotti a răspuns:

Ar fi o eroare de la whatsapp, dar nu-s sigur, e doar o parere.