| Sliix a întrebat:

Ieri mi-a fost instalat wireless-ul si pe laptop nu imi merge. Imi arata ca sunt conectata, dar cand deschid o pagina de internet imi spune ca nu se poate conecta ( ca si cand nu as fi conectata la nicio retea ). Mentionez ca m-am conectat si de pe telefon, si imi merge. Doar pe laptop nu. Ce pot sa fac? DAU FUNDAAA.

6 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cine ti l-a instalat nu a verificat daca merge? Sa vina si sa repare problema. Presupun ca l-ai platit pentru asta.

| Sliix explică (pentru anonim_4396):

Instalarea a fost gratuita. Mi-a spus doar sa ma conectez de pe telefon sa vad daca merge.

| anonim_4396 a răspuns (pentru Sliix):

Poate el a inteles ca vrei numai telefonul? Trebuia sa verifice si laptopul, poate nu ai wireless. Stiu ca atunci cind mi-a instalat mie, a pus un cod care este pe spatele laptopului.

| Galatz a răspuns:

Orice wireless are si un semnal.Depinde ce semnal are.

| Sliix explică (pentru Galatz):

Adica?

| Galatz a răspuns (pentru Sliix):

Foarte slab, Slab, Minin, Bun, Foarte bun.