| ioionutbest a întrebat:

Ieri mi-am varsat ceai pe laptop in mare parte pe tastatura repede l-am intors invers si l-am stins. nu am varsat chiar asa mult ceai cam 50ml. l-am lasat la oscat cam 2 ore si am dat si cu uscatorul de par ca sa se usuce apoi l-am aprins. toate componentele mergeu in afara de tastatura fiindca unele taste au luat-o razna cum ar fi daca apasam tasta "w" aparea "wu" sau s aparea s6 etc. l-am lasat o zi si am observa ca 3-4 taste si-au revenit (tin sa spun ca doar 15 taste au aceasta problema). nu stiu pe ce forum am vazut ca cineva a avut aceiasi problema si ca a scos toate key-urile si a curatat folia si ce mai era pe acolo si dupa i-a mers. acest lucru am incercat si eu acum 30 min dar fara nici un rost.
ar mai fi ceva de facut sau trebuie sa il duc la service?

Răspuns Câştigător
| skama18 a răspuns:

Nasol frate... e lipicos ceaiul si de aia se apasa mai multe taste.da cum ai reusit? trebuie curatata bine folia de la tastatura cu un servetel umed de mai multe ori pana nu mai este lipicioasa si poate merge dupa. daca era ceaiul fierbinte e naspa.

5 răspunsuri:
| MyMindRules a răspuns:

Cel mai bine ar fi sa'l duci la un specialist, daca nu scoatele si stergele cu putin pronto.
Bft!

| SadBoyForever a răspuns:

Pai nu ai si tu un prieten care sa se priceapa in calculatoare?

| Alexandro9050 a răspuns:

Daca dupa un timp merg. cumpara o tastatura separat. si pune-o la laptop

| Nash_John_1980 a răspuns:

L-ai lasat la uscat nu la oscat. Daca l-ai aprins acum e cenusa deci nu mai ai ce sa faci cu el. Cel mai bine il duci la service si aia o sa ti-l curete calumea. De astea suntem noi romanii praf, credem ca putem sa le facem pe toate. Cum ar fi sa oscam ceva ce se aprinde.

| zat a răspuns:

Me like's TPU!