| TamplaruAnisoara a întrebat:

Ieri s-au împlinit 8 (opt) săptămâni de când mi s-a întâmplat ceva de domeniul fantasticului. Ma aflam la oras, la 20 km de satul meu. Mi-am rezolvat problemele si urma sa plec spre casa cu mașina unei femei din localitatea mea. Era in jurul orei 13. Ma întorceam de la un magazin. Trecusem prin același loc si când m-am dus spre acel magazin. La o intersecție in centrul orașului picioarele mele nu mai ascultau de creierul meu. Cu cel stâng calcasem pe muchia trotuarului, iar cu cel drept urma sa pășesc sa ma sprijin sa nu cad. Dar se întâmpla o minune: piciorul drept se duce atât de departe si se oprește asupra unei pietre din beton in care se afla un TEU, de fapt capătul unui TEU din metal. Când am luat contact cu acel TEU am simțit o arsura care nu poate fi explicata plus o durere care nu o mai experimentasem niciodată. După si piciorul stâng a fost atras cu o forță mare si m-am calcat pur si simplu pe piciorul drept amplificând arsura si durerea. După, m-am prăbușit la pământ ca si când am fost împinsă de cineva. Nu ma puteam ridica. In stânga mea se afla un bărbat tânăr care ma privea si vorbea, ca si când era un reporter, dar nu m-a ajutat sa ma ridic. Peste dum se aflau patru bărbați care ma priveau, discutau si se bucurau privindu-ma. Când a reușit sa ma ridic am constatat ca nu pot merge, piciorul drept nu ma ajuta la mers + ca ma durea si ma ardea îngrozitor. Primul lucru am luat pietroiul si l-am aruncat si mai era inca unul, l-am aruncat si pe acesta din calea oamenilor sa nu mai pățească si alții ce am pățit eu. Dar nu puteam merge. Nimeni nu trecea pe acolo iar cei care ma priveau de pe margine râdeau de mine. Pana la urma ma târăsc pana la un zid apropiat si ma sprijin de el. Acum eram la un pas de cel din stânga mea. Continua sa ma privească fix in fata dar si sa vorbească, avea căștile in urechi. Am zis ceva către el dar nu m-a băgat in seama. Pana la urma am reușit sa merg in piață agro unde aveam bagajele. Pana la urma am ajuns si acasă dar nu puteam sa merg. Ma suna fata lui sora mea si ii explic ce am pățit si o trimite me sora mea la mine. Marțea a venit. De când a venit o rugam dă-mi dea oglinda sa vad ce e cu piciorul meu. Ma privea ea si zicea ca nu am nimic. De abia joia sau vinerea mi-a pus oglindă sa îmi vad piciorul si era negru o porțiune destul de mare sub degete. Era "desenata" litera T de la TEU de culoare negru si era încadrată intr-un cerc tot negru dar puțin mai deschis. Cinci săptămâni mi-a fost umflat piciorul si durea la fel ca in prima zi. Nu ma puteam încalță nici din cauza durerii si nici ca era umflat si nu îmi încăpea in papuc. Macar ca ieri s-au împlinit 8 săptămâni tot ma doare uneori ca in prima zi. Întrebare: ce mi s-a putut întâmpla? Ce fel de tehnologie au folosit? Menționez ca înainte cu câteva zile am vorbit cu varul meu si l-am avertizat ca il dau in judecata. Unul din cei patru care ma priveau pot sa jur ca era varul meu. Va rog ajutati-ma daca știți despre ce yehnologie poate fi vorba. Mulțumesc!

8 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Ai prea multă imaginație.

| Frank51 a răspuns:

Slabut, pot sa inventez povesti mai bune decat tine beat si legat la gura.

| cristimihailov a răspuns:

Cred ca ai fumat ceva nasol...

| alina2k18 a răspuns:

Lasa-te de legale ca faci urat de la elewinking

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bun, bun, dar ce e acela un TEU? Eu nu an inteles. Si cine foloseste tehnologia? Si de ce se presupune ca e o "tehnologie"? Ceva nu se leaga. Ceva nu pricep.

| TamplaruAnisoara explică (pentru anonim_4396):

Ai auzit de cornier din metal? La fel exista si TEU din metal care se folosește in construcții. Piatra despre care vorbesc era o bucata de beton care avea un metal in forma de T. La noi i se spune "teu". Era dintr-un beton care fusese stricat. Mai era o piatra dar aceea părea ca e o dala. Nu mint, este totul adevărat. Nu stiu cum sa explic mai bine, dar este adevărat. Sunt singura, sora mea locuiește in alta localitate si a stat doar de marțea si pana sâmbătă. Menționează ca varul meu este hacker, si in urma cu ceva ani mi-a făcut acupunctura. De atunci mi se întâmpla numai lucruri ciudate. De cate ori il ameninț cu judecata, asta pentru ca nu mai pot trai in condițiile date, mi se întâmpla si mai rău. Cunosc echipa lui de hackeri din vedere si după numărul mașinilor lor pe care le-au avut pana in 2013. Au fost la poarta mea si stăteau cu orele lucrând fie pe telefon fie pe laptop in mașini. Când varul meu venea la mine, fiindcă imi virusau calculatorul încât trebuia șters si introdus din nou sistemul de operare îmi spunea ca are la el acasă un prieten din București. Cand prietenul lui din București venea pe stadă mea, aproape de poarta curții mele am constatat ca prietenul lui este cel care a spart serverele NASA. Nu e gluma, nici invenție ci e adevăr, si viață mea este tot timpul in pericol. Daca nu mai intru pe TPU si nu anunț înainte motivul, atunci au reușit sa ma aducă la tacere pentru totdeauna. Sper sa nu le îngăduie Dumnezeu!

| Deniskovici a răspuns (pentru TamplaruAnisoara):

Cucoana, nu mai trage pe nas.

| Deniskovici a răspuns:

Este vorba de o tehnologie extraterestra.Sa-mi scuzi sarcasmul dar habar n-am ce s-a putut intampla, poate centrul de comanda a dat rateuri la momentul respectiv.Nu cunosc sa fie o asemena tehnologie, ca altfel era WW3 de mult timp.