| ReignForest a întrebat:

Îmi apare în bara de notificări la telefon google adică actualizarea modelului "Ok Google" ca să se audă mai bine când spun "Ok Google". Dacă dau "anulați" îmi apare din nou la notificări și dacă șterg notificarea prin glisarea laterală tot apare după ceva timp. Cum scap de ea?

Răspuns Câştigător
| dozovik a răspuns:

Intrați în "Setări - Google - Setări pentru aplicațiile Google - Căutare, Asistent și Voice - Notificări - Notificări (din nou)" iar la Asistent debifați "Show notification" și va dispărea.

Asa am reusit eu la Huawei. Sper sa va ajute raspunsul meu

6 răspunsuri:
| cfrtobias a răspuns:

Https://prnt.sc/1x2i0q9 cred ca fix asta ai problema

| BaiatDeTreaba1986 a răspuns:

Bună, tot ce trebuie sa faci sa cauti aplicatia google in magazin play si sa "stergi" aplicatia. Ea nu o sa se stearga, o sa se stearga ultimul update si nu o iti v-a mai aparea acea eroare. E de la ultimul update acel bug

| Hempely a răspuns (pentru dozovik):

La Samsung funcționează. Ms!

| a089 a răspuns (pentru dozovik):

Omule, merge si la Samsung Android. Multumesc frumos. Atata doar ca nu merge fix la ultimul pas. Am mai incercat alternativ la fel si la Voce parca - tot nimic, insa. Abia cand m-am infuriat, dezactivand, la acest ultim pas, absolut toate notificarile - a mers, in sfarsit. Deci nu pot spune exact care anume dintre ele a fost de fapt. Sper sa pot trai si fara ele, atunci. Numai bine si multa bafta - si in aceasta privintza!

| lm221 a răspuns (pentru BaiatDeTreaba1986):

Mulțumesc, s-a rezolvat!

| Kaktus a răspuns (pentru dozovik):

Mulțumesc, sper sa reușesc!