| anonim_4396 a întrebat:

Imi apare in taskbar notificarea asta:
".% available (plugged in, charging) Consider replacing your battery"

Mentionez ca am scapat laptopul inainte, insa cred ca mi s-a stricat bateria mai mult pentru ca l-am tinut la incarcat mereu... n-am stiut ca se strica daca il tin mereu in priza.

Ce fac acum, trebuie sa cumpar alta baterie? Sa ma duc cu el la un service?

3 răspunsuri:
neluL
| neluL a răspuns:

Trebuie sa cumperi alta baterie! Nu are legatura cu sistemul de operare si la un service nu are ce sa-ti faca decat, tot schimbarea bateriei. Ai mai putea dezactiva serviciul -> Microsoft ACPI Compliant Control Method Battery din Device Manager -> Battery, este o solutie provizorie.

| KanezuY a răspuns:

Cumparati o alta baterie

| IT4Ever a răspuns:

Da i-ati alta baterie..prin ce ai facut tu ai imbatranit bateria si nu mai are ce sa ii faca la service happy