| marian54 a întrebat:

Imi apare mesajul: "This file does not have a program associated with it for performing this action. Create an association in the Folder Options control panel".
Ma poate ajuta cineva? cum remediez problema?

5 răspunsuri:
kratos
| kratos a răspuns:

Probabil nu ai instalat programul pentru a deschide acea aplicatie sau document!

| whitehair a răspuns:

Simplu:click dreapta pe fisierul despre care ne zici, selecteaza properties, in dreptul open with ai un buton pe care scrie change, apasa-l si din lista care apare alege un program care sa-l deschida(daca e un fisier muzical-de obicei winamp, daca e text-wordpad, daca e arhiva-winrar, etc.)Daca programul nu e in lista apasa Browse, mergi in Program File si acolo deschide folderul care contine programul respectiv, clic pe executabil, ok, apply, ok si gata

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Aceeasi problema doar ca o am la yahoo cand incerc sa dau click pe un link in lista din mess sad

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Si mie imi apare acelasi mesaj cand vreau sa deschid orice folder sau partitie cu dublu click. Trebuie sa deschid cu click dreapta apoi Open. fiind a dou-a optiune, prima e Explore. S-a mai confruntat cineva cu asa ceva? Ce e de facut!

| madalin_3535 a răspuns:

Am avut si eu candva problema asta!
o poti rezolva urmand pasii astia:

* Start, Run scrii CONTROL INETCPL. CPL
* Click pe tabul programs
* Si dai click pe Make default
* Cancel si gataaaaa!