| Adrian0s a întrebat:

Imi merge greu netul de la wireless, netul prin cablu merge foarte bine, Ce sa fac?

6 răspunsuri:
DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

Poate mai sunt si altii conectati la el.
Reseteaza-l

| Frank51 a răspuns:

Reseteaza routerul o data pe saptamana, verifica constant vitezele sa vezi diferentele. Cateodata conteaza foarte mult si pozitionarea routerului, pentru ca acesta emite un fel de semnal sferic, deci cu cat il pui mai aproape de pc cu atat merge mai bine, la fel si cu telefon sau tableta, sa fi aproape de router. In cel mai rau caz schimbi routerul, daca este vechi sau daca nu suporta vitezele pe care le ai in contract atunci schimband routerul beneficiezi de toata latimea de banda pe care o ai de la provider.

| cristimihailov a răspuns:

Verifica daca ai perturbatori gen sta routerul dupa frigider, l-ai pus in cuptor, ai vreun sistem de camere de securitate care emite in aceeasi frecventa sau aproape...

| rem1x70 a răspuns:

Schimba router-ul. I-ati unul de la ASUS. Are 2 antene si frecventa lui e mult mai intinsa decat cele normale + ca cel putin pe mine m-a fascinat viteza cu care poate merge router-ul ala. Celelalte sunt nimicuri, se strica repede.

| Adrian0s explică:

Am de la Asus si am dat 80 de lei pe el

| K0sti a răspuns (pentru Adrian0s):

80 de lei? Ce pocnitoare e aia?