| Demisecx a întrebat:

Imi merge HomeFront greu am un Pc cred eu bun.
Procesor-Intel(R) Pentium(R) D 3. 00Ghz
Ram-2GB
Placa Video-Nividia GeForce 8400 GS

Răspuns Câştigător
| gabi45 a răspuns:

Trebuie schibat procesorul

5 răspunsuri:
| djdani1 a răspuns:

Pc-ul tau nu este destul de puternic pentru un joc care necesita o putere de hard mare.

| DirTek a răspuns:

Trebuie sa schimbi mai tot, desi nu o sa ai nevoie de un upgrade major.
Eu am:
Intel Core2Duo E6300 1.86GHz
RAM: 4GB (2x2GB) Dual Channel
Placa Video: Galaxy GeForce 8800GT 512MB 256-bit

Jocul ruleaza pe motorul Unreal Engine 3, unul dintre cele mai optimizate motoare. E posibil sa-ti mearga si daca schimbi numai procesorul si placa video, dar pentru o performanta optima, ti-as recomanda si minim 4GB RAM.

| Demisecx explică:

Sfatuitima ce procesor mi-ar trebui? Sunt dispus sa schimb tot din el ca sami ruleze bine HomeFront dar nu prea asi putea schimba placa de baza.

| Me2 a răspuns (pentru Demisecx):

Ce buget ai?,
Procesorul este cam slabut si placa video la fel, daca ai procesor pe socket 775, trebuie neaparat schimbata si placa de baza, de asta intreb ce buget ai sa stiu ce sa-ti recomand

| Demisecx explică:

Eu m-am gandit sa-mi fac un sistem nou si sa-mi cumpar aceste componente : Procesor AMD A8-3850, 2900MHz, 32nm, 4MB, socket FM1.

Placa de baza Asus F1A75-V/PRO, socket FM1.

Carcasa Cooler Master Silencio 550, Neagra.

Memorie Kingston 8GB 1866MHz DDR3 Non-ECC CL9 DIMM (Kit of 2) XMP T1 Black Series.

DVD Writer Asus DRW-24B5ST/BLK/B/AS, Negru, Bulk, SATA.

Sursa Corsair CMPSU-650TX V2 650W, ATX2.3.

Astept pareri si sa-mi spuneti daca merita 2. 38594 Lei nu am adaugat si placa video dai si voi o parere ce placa video ar merge de minune cu acest sistem pecare vreau sa mi-l iau astept raspuns.