| user5493 a întrebat:

Imi palpaie ecranul telefonului, ce pot avea? se poate repara? el a cazut de multe ori jos dar am folie protectoare.E problema tehnologica sau daca dau formatare si resetare dispare?

3 răspunsuri:
| danutzu96 a răspuns:

E de la socul mecanic. Daca s-a deplasat culpla ecranului e usor de reparat, dar daca ai rupt folia conectoare trebuie inlocuit ecranul.

| RainbowD a răspuns:

Salut. Poate sa fie de la socurile pe care telefonul le-a suferit in urma cazaturilor. S-ar putea sa dispara dupa resetare, dar daca nu dispare, inseamna ca este o problema a hardware-ului. Cel mai bine ar fi sa mergi la un service autorizat. Ei iti vor putea spune exact ce are telefonul.

| Kryeno a răspuns:

Salut!
Din ceea ce ai relatat pare să fie o problemă ce ține de hardware (piesele telefonului), nu se software. Drept urmare, o resetare a telefonului nu va rezolva problema. Poți totuși să încerci un factory reset și, dacă problema nu dispare, mergi cu el la un service (de preferat, unul autorizat), ca să ți-l examineze pe loc și să-ți ofere soluția optimă.