| Bogdan70001 a întrebat:

Imi pica internetul!

Salut! De ceva timp internetul pica cateva secunde dupa care isi revine si merge extrem de bine.Asta am observat si pe YT si pe Steam in momentul in care donwloadam un joc.Sunt de la UPC si din cate am auzit nu sunt singurul, dar am inteles ca s-a rezolvat...atunci de ce la mine tot pica netul cateva secunde...

3 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Intreaba-ti furnizorul de internet.
La ei este "fenomennatural". big grin

| ziftode a răspuns:

Asta e cea mai naspa problema naspa, pentru ca nu poti sa pui degetul pe punctul de la i si aia de la ISP o sa te trimita la plimbare
sper pentru tine sa fie din routerul tau, asa ca incearca sa te connectezi cu calculatorul direct la internet, daca tot asa face atunci e de la un echipament al UPC-ului care fileaza

incearca sa... II AMENINTI ca pleci la alt ISP
si daca tot nu se rezolva atunci chiar pleaca!
pentru ca probleme de genul asta nu se rezolva decat foarte, FOARTE GREU (mai repede isi fac ei un upgrade la echipament, pentru ca isi imbunatatesc reteaua in general, decat sa descopere care e problema)
iar, daca esti in perioada obligatorie a contractului atunci e naspa de tine, pe ei ii doare in pix si tu nu prea ai cum sa dovedesti mare lucru sad

| AlexDarius3 a răspuns:

S-ar putea sa fie de la tine, recent am avut si eu o problema asemanatoare dar pica des la intamplare si cate un minut-doua,(Eu sunt la Telekom), putea fii ori de la modem, un fir, sau de la ei, i-am sunat ca doar nu plateam degeaba, si era de la un cablu, si s-a rezolvat.