| Teddy_6725 a întrebat:

Imi poate afla cineva ip-ul (calculator)?

Răspuns Câştigător
Răspuns utilizator avertizat
6 răspunsuri:
| DeyCj a răspuns:

Da se poate afla, dacă ai unul static se poate chiar şi păstra.Sunt tot felul de softuri de astea, inclusiv serverele de internet. Dacă ai unul dinamic atunci nu are ce să se păstreze că se va schimba zilnic.

| sinblade27 a răspuns:

Sunt vreo 6 variante. ca sa afli singur solutia simpla ar fi whatismyip.com din calculator la network conections dai details advanced si o sa iti dea acolo ip subinetmask si gateway
varianta remote unu in mirc daca nu esti user inregistrat o sa iti apara dupa, messenger te conectezi cu utilizatorul dorit si deschizi comand promtul de la windows trimiti un fisier de 2 mb si dai in acelasi timp comanda netstat -n o sa apara o lista ip care apare rimul in port 5050 e calc dorit de tine ar maifi dar trebuie sa imi mai amintesc. o varianta simpla e programelul speccy care iti spune tot despre calc de la temp la procesor si hdd la ip calc

| razvanz a răspuns:

Da. Un exemplu: cineva iti trimite un fisier pe mess. El iti va afla ip-ul printr-o comanda.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cat timp ramane inregistrat in BAZA de DATE yahoo un IP?

| SexApeeal a răspuns:

Intra pe site asta : http://www.adresamea.ro/ si o sa-ti arate adresa de ip!

| ciprio234tare a răspuns:

Da sigur se poate afla ip de la calculator scriiind pe motorul de cautare google, my ip adress, si pe primul link, accesatil si ti se va da acolo ip calculatorului dumneeavoastra, avetii insa grija daca aveti ip dinamis sau static, e simplu, cel dinamic se va schimba in fieccare zii iar celalt este permanent