| Poso a întrebat:

Imi poate explica cineva care este diferenta la laptopuri intre placa integrata si dedicata si care e mai buna si de ce?

Răspuns Câştigător
| ronin33dan a răspuns:

Presupunand ca te referi la placa integrata si dedicata VIDEO, diferenta este foarte mare la procesarea grafica.Atata timp cat nu-ti cumperi acel laptop pentru jocuri nu te intereseaza placa video dedicata. Daca vrei sa joci jocuri, se schimba discutia si atunci ai nevoi de o placa video dedicata, memori cat mai multa si procesor cat mai puternic.Filmele se vad si fara placa video dedicata! Succes!