| anonim_4396 a întrebat:

Imi poate explica cineva cum as putea face sa imi apara in dreapta, in colt limba RO-EN, sa o pot schimba prin tastele CTRL+SHIFT, pe Windows 8? Sper ca intelegeti ce vreau sa spun.

Răspuns Câştigător
regis
| regis a răspuns:

Intri in start, in grupul Windows System, in Control Panel. Aici alegi din grupul Clock, LAnguages and Region "change input method", intri la Advanced Settings, bifezi la "switching input methods" optiunea "use the desktop language bar", sub care gasesti "Change language bar hot keys" de unde iti setezi combinatia de taste dorita.

2 răspunsuri:
neluL
| neluL a răspuns:

Incearca cu tatele Windows + Spatiu sau Windows + I (Windows + I este pentru setarile de limba)

| farfuriaverdex a răspuns:

Control Panel=Region and language= keybords and language=change keybords= add, apoi selectezi Romania si un din variantele de tastaturi care ti se potrivesc.