| anonim_4396 a întrebat:

Imi poate recomanda cineva o carte pdf sau un canal in care sa invat mai bine, explicit, teoriile domeniului de graphic designer si graphic web?

2 răspunsuri:
supadeceapa
| supadeceapa a răspuns:

The Futur, Gareth David Studio, Philip VanDusen sunt pe Youtube, caută prin playlisturile lor.

| PainTech a răspuns:

Din ce am experimentat cărțile nu sunt o resursă bună pentru învățarea designului grafic/web.

Sunt destule resurse, la web design recomand w3school ca baza/fundație, css-tricks (pentru layout grid / flex) și traversy media ca și demonstrații și idei generale.

Pe graphic design e mai complicat, caută un crush course pentru Photoshop că sa inveti programul în mare apoi tutoriale pentru fiecare tehnica care te interesează (seso, piximperfect, etc.)