| Madiii_5860 a întrebat:

Imi poate spune cineva avantajele si dezavantajele modalitatilor de conectare la reteaua internet?

2 răspunsuri:
| horia2012 a răspuns:

- Cea mai buna conexiune este prin cablu si un singur calculator. Mai departe, daca transmiti internet in casa, indiferent prin ce, ai numai dezavantaje deoarece banda de internet alocata tie, o vei imparti cu toate dispozitivele cu care te conectezi la net. Cu cat vei avea mai multe dispozitive conectate simultan, indiferent ce faci cu ele (download, navigare, jocuri) viteza o sa scada.

| ioiomama a răspuns:

Depinde prin fir prin Wi-Fi sau faptul ca nu o sa pre amai iesi din casa?