| Alexandru390 a întrebat:

Imi poate spune cineva de ce google chrome imi descarca fisierele in 80ko/s?
De ce nu in mb? Sunt langa router!
Am un fisier de 1 GB si in loc sa il instaleze in mb/s mie imi instaleaza fisierul in 80ko/s. Cateodata mai si scade. Da pentru ce sa astept eu ore? Exista vreo setare in care pot modifica viteza de descarcare? Am incercat si pe browserul Microsoft edge. Dar la fel.
Stiu ca in Opera era ceva cu viteza dar nu mai stiu. VA rog sa imi spuneti daca stiti!

1 răspuns:
| mihai69 a răspuns:

Pentru că ai o legătură proastă la internet, sau pentru că serverul de unde descarci are limitare de bandă.
Nu are importanță poziția ta față de router.