| Sandu13 a întrebat:

Imi pot root a telefonul Allview E3 Living cu aplicatia kingroot? (am Android 5.1 pentru cei care intreaba ce Android am).

DAU FUNDA RASPUNSULUICORECT

2 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da,5.1 e vulnerabil la root, va merge.
In schimb 6.0 sau mai sus nu.
Proprie experientawinking

| StfRzv a răspuns:

Ai grija ce aplicatii folosesti pentru root. Documenteaza-te putin.
Asa am confundat eu pe S4 kingroot cu kingoroot si mi-am luat mare teapa. Unele nu instaleaza SuperSU si nici sa le dai uninstall nu poti. Ci doar sa controlezi acel 'root' din aplicatia respectiva.

Ma rog de atunci m-am invatat minte si fac root doar prin Odin. ( eu avand Samsung ).