| Geo_Geo_2000 a întrebat:

Imi puteti face un pc la 1000-1500 lei pe care sa mearga gta 5, cs go, euro truck simulator 2?

2 răspunsuri:
| Geo_Geo_2000 explică:

Am gasit pc-ul asta https://altex.ro/......10-ubuntu/ si mai adaug si placa video https://altex.ro/......gh-lp-oc/, e bun?

| Evolution a răspuns (pentru Geo_Geo_2000):

Salut, iti recomand sa ti-l faci pe bucati. Iesi mult mai avantajos si ai "libertate" de configurare.
Iti recomand sa te uiti pe pcgarage. Este cel mai mare site din Romania in materie de IT si cel mai apreciat, avand tehnicieni foarte buni. Ei au si un forum (mygarage), acolo poti sa iti faci cont si sa postezi la sectiunea de wishlist, exista un formular standard acolo (te intreaba daca vrei sa fie silentios, bugetul s-a.m.d) si ei o sa iti recomande componentele si tot ce ai nevoie astfel incat sa scoti maximul de performanta pentru bugetul tau.
Pe altex / eMAG nu prea ai multe optiuni de ales si calculatoarele fiind deja ansamblate au deja un adaus comercial, asa cand iti cumperi singur componentele, esti mult mai liber.
Succes!