| anonim_4396 a întrebat:

Imi puteti recomanda o pasta termoconductoare pentru procesor care chiar ii scade temperatura?

6 răspunsuri:
| GPA a răspuns:

Din punctul meu de vedere, cea mai eficientă pastă pentru watercooling, pentru heatsinkuri este Grizzly :

https://www.forit.ro/......t-11-1-gr/

Nu sunt singurul de aceeași părere...

Știu, prețul este un pic piperat, dar merită! Calitate și rezultate!

| AwGenetix a răspuns:

Practic e buna orice pasta, chiar si vaselina cu cupru.
daca e pusa corect...

| Mandeliu a răspuns:

Salut!

Nu cred ca e vorba de faptul ca ii scade temperatura cat este vorba de faptul ca este mult mai conductiva termic. Pasta termoconductoare doar joaca un rol de intermediar intre suprafata procesorului si cooler-ul pe care il ai.

Cat despre o recomandare de pasta termoconductoare, Arctic Silver este destul de ok.

Succes!

| floreadan a răspuns:

Poti aalege Arctic Silver, e ok

| xFlo699 a răspuns:

Arctic silver 5 e la reducere de la 150 lei la cam 90, cauta pe eMAG

| SoulCalibur a răspuns (pentru xFlo699):

Nu stiu de unde ai scos pretul ala dar este exorbitant :))
P.S. pretul este https://www.emag.ro/......EH7ZMBBBM/