| ajutorul3zz a întrebat:

IMi puteti recomanda o placa video pentru jocuri(care poate rula gta 5 de preferat) pana in 300 lei, car sa suporte uramtoarele:
Winodws: 7 ultimate 32 bit

System Manufactures: To Be Filled By O.E.M

System Model: To Be Filled By O.EM

Procesor: Intel Core i3 3220 CPU 3.30 GHz

Memorie(ram): 4 Gb
P.sbig grinaca primesc 2 raspunsuri diferite, as dori sa primesc un raspuns in care sa imi explicati care este diferenta dintre placa x si placa y.

Răspuns Câştigător
| Jipa95 a răspuns:

Pana in 300 de lei, best buy este r7 240
http://www.emag.ro/......D1P81BBBM/
Ruleaza multe jocuri, printre care si gta 4 ( setari grafice high ). Gta v ar trebui sa-l ruleze undeva fara probleme la medium.

| ajutorul3zz explică (pentru Jipa95):

Ok,aveam banii pentru asta, dar nu stiam daca o sa mearga pe gta 5. Apropo, am vazut ca sunt 2 placi de genu asta.Placa 1: r7 240 gddr5 1 gb si Placa 2: r7 240 gddr3 2 gb.Imi poti zice care este diferenta intre ele si care este o alegere mai buna?

| Jipa95 a răspuns (pentru ajutorul3zz):

Normal ca cea gddr5 este cu aprox. 20% mai performanta decat cealalta datorita latimii de banda de 2x mai mare.

3 răspunsuri:
| bugativeyRO a răspuns:

La procesorul pe care il ai, in ciuda faptului ca depaseste 300 lei, eu iti recomand un GTX 750 OC 1GB GDDR5 http://www.emag.ro/......DG2H4BBBM/ Eu o am pe cea de la Asus ( era 499 LEI cand am cumparat-o, acum e 590 ) dar crede-ma ca daca mai poti strange pana la suma asta isi merita banii din toate punctele de vedere ( suporta 4k; face ravagii in jocuri ( mai ales cu un i3 ) ( eu avand un Dual core E5200 si tot rulezi Warthunder la maximum spre exemplu ). Si da, ruleaza si GTA 5 http://www.game-debate.com/....../index.php La setari medium