| Alexandr1onnn a întrebat:

Îmi puteți recomanda un laptop bun? Pentru activități obișnuite, cu prețul în jur de 2000-3000.

5 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

Ar fi păcat să mergi mai jos (il iei pentru câțiva ani, nu?)

https://www.emag.ro/......-si-3094/c

| flixbuster a răspuns:

Este un moment foarte prost sa cumperi laptop. Nu stiu de ce, din cauza COVID in China, scoala online in Romania sau ambele dar este o dementa completa la preturile laptop-urilor - au explodat, nu mai gasesti nimic la un pret decent - un i3 ar trebui sa coste nou pe la 1300 - 1400 lei si gasesti doar peste 2000 lei. Cei cu second hand s-au prins de faza si au crescut si ei preturile corespunzator. Un i3 care costa inainte 700 - 800 lei acum costa 1200 lei - second hand a ajuns sa coste cat unul nou inainte. O dementa, cum ziceam. Eu as trage de ce am cat de mult se poate si as mai astepta.

| marinaru777 a răspuns:

Un Dell sau Asus exclus Acer, fujitsu configuratie procesor i3, i5, i7 generatia de la 6 in sus; 4gb ram minim, placa video dedicata 2gb, hdd ssd 256 gb minim, hdd ul ssd 256 gb e 200 lei nou se poate inlocui

| Alexandr1onnn explică (pentru marinaru777):

Despre Ryzen 3 sau 5 ce părere ai?

| XYZ02 a răspuns:

Personal m-as orienta catre un t480 second hand, daca doresti un laptop performant, cu o constructie buna.
Totusi nu ai specificat daca ai nevoie de placa video dedicata.
In cazul in care te joci pe el orienteaza-te catre un laptop cu cel putin un gtx 1650.