Întrebare recomandată | alinm a întrebat:

Imi puteti recomanda un laptop bun pentru gaming? Buget maxim 3000 de lei
P.S.: preferabil de la Altex sau Emag

Răspuns Câştigător
| SilviaDulcik a răspuns:

Primul ar fi acesta: http://altex.ro/......b-free-dos
Dar dacă tot vrei ceva pentru jocuri și tot dai o sumă destul de mare de bani, de ce nu mai pui încă 500 lei și îți cumperi unul cu o placă video mult mai bună și care are tastatură iluminată?
http://altex.ro/......5-free-dos

Recomand al doilea laptop, pe viitor nu o să ai probleme cu jocurile cum o să ai cu primul. Nu numai atât dar răcirea este mai bună, ai tastatură iluminată, aceste 2 lucruri ajută foarte mult.

10 răspunsuri:
| gelu1970 a răspuns:

Cumpara un desk pentru a juca. laptopurile cat de mult ar vrea fabricantii, nu iti da prestatii ca si un desk. la bugetul tau poti lua un desk cu o configuratie decenta pentru a juca. laptopurile ajung la temperaturi inalte atunci cand joci si putin cate putin incep problemele. alegerea e a ta. in plus, dupa cel mult doi ani bateria moare, iar laptopul o sa fie un "desk" conectat permanent la curent.

| Superior a răspuns:

Cu alte magazine ce ai? Iti recomand sa te uiti la PC Garage.
http://www.pcgarage.ro/......dos-black/
1TB suficient pentru. jocuri.
GTX 950M, care duce GTA V in conditii ok si placute.
i5, procesor destul de puternic.
8GB Ram, suficienti in gaming low-medium si daily-use.

| Mihai1810 a răspuns:

Laptopurile nu sunt de gaming mai ales la banii astia. De ce nu iti faci o configuratie pe componente?

| alinm explică (pentru Mihai1810):

Pentru ca la anul voi fi la facultate si va fi mai usor de transportat un laptop

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Http://www.pcgarage.ro/notebook-laptop/asus/filtre/pret-2800-pana-la-3000
Nu se prea gaseste la 3000 ron, ROG-uri gen, cam slab la 3000 ron pentru gaming, mai bine iti faci un pc pe bucati.

| Elynad a răspuns:

Cel alege-l singur: https://www.laptopbun.com/clasa/gaming/ selectezi pretul care te intereseaza si le vezi pe toate care se incadreaza in buget.
Daca il comanzi online sa nu il ridici de la showroom, nu il mai poti returna daca nu te multumeste.

| lightdimmer a răspuns:

Raspunsul la intrebare cred ca are legatura cu felul in care te-ai jucat pana acum. Daca te multumesti cu jocuri online, niste CS, un laptop care nu e dedicat jocurilor va face fata. Daca tu crezi ca vrei sa te joci intens, cu detalii si cu totul la maxim ai nevoie de buget ridicat. De ce spun asta? Pentru ca un joc iti incinge un laptop care nu e dedicat destul de mult incat sa ti se indoaie / rupa anumite locuri de pe carcasa leptopului si nu e ok. In principiu te sfatuiesc sa cauti un laptop cu procesor hq sau mq scris in coada seriei lui, sa fie i5-i7 si mai ales sa aiba o placa video dedicata si o racire buna( min 2 tevi de cupru care sa treaca peste procesor). Cum a spus alt cineva, pentru jucat jocuri serioase ori alegi sa iti faci un desktop, ori game de laptop dedicate ( vezi Asus rog). Eu iti recomand ceva care te multumeste http://www.pcgarage.ro/......os-silver/

| alexkapitany25 a răspuns:

Http://www.emag.ro/......F9SF2BBM/. asta este cel mai bun laptop in aceasta suma! dar ar fi mult mai ok sa iti iei un pc.

| MDumitru63 a răspuns:

Sfatul meu e sa mai pui cateva sute de lei si sa mergi pe gama ROg de la Asus. De ex https://www.laptopuribune.ro/......-i7-review are un bun, e redus cu 800 lei. Pana in 300 ai Lenovo si Acer. Iti recomand http://www.cel.ro/......iA0Nz0u-l/ cu procesor Intel i7

| Catalin_Ionut_1994_CZkC a răspuns:

Prietenul meu cu laptop gaming nu rezolvi nimic... Am făcut prostia de am achiziționat și eu eu unul iar acum îmi caut un pc... Cu 3000 cred ca îți poți face o unitate super buna.