| Roberrt21 a întrebat:

Imi puteti recomanda un laptop bun pentru jocuri si pentru zi cu zi pana in 2000 de lei va rog frumos?

5 răspunsuri:
| CM7YRE a răspuns:

Ce jocuri vrei sa ruleze, la ce fps-uri? Da-mi mesaj si te ajut cu sfaturi/idei, sau o configuratie anume.

| Wr3nch a răspuns:

Nu este laptop bun pentru jocuri la 2000 de lei man. Pe alea poti sa joci chestii vechi ci LoL sau ceva ce nu cere mult. Laptop de office pe care merg si jocuri vechi gasesti cate vrei.
https://www.emag.ro/......D37CRQBBM/

| Ana7807820 a răspuns:

Nu merita banii. De 2000 de lei iti iei un desktop foarte decent, am vazut laptopuri de gaming la preturi de peste 3000 de lei pe pc garage, nici nu mai zic de preturile de la eMAG. Altex si Media Galaxy? Vei vedea, dar sunt laptopuri pe care daca abia poti lansa cs-ul in 60 fps sau sa joci fornite cu toate setarile la medium FARA LAG.
Pastreaza banutii si incearca-ti norocul cand o fi reducerile alea nebune de black friday.

| AndreiDesire a răspuns (pentru Ana7807820):

Poate persoana respectiva are nevoie de mobilitate, sa ia laptopul cu el sa il foloseasca la alte locatii.

| AndreiDesire a răspuns:

Recomand acest laptophttps://www.emag.ro/......DV9FPQBBM/

Are un procesor si placa grafica decenta. Laptop-ul este foarte bun pentru titluri de tip e-sport si nu ai sa ai nici o problema ruland jocuri ca LOL, CS:GO, Overwatch, RB6 si altele. Ai sa poti juca si titluri gen GTA V, sau fortnite si chiar si battlefield 1. Desi nu te astepta la setari de grafica mari.

Daca nu ai nevoie de mobilitate unui laptop as recomnda pe deplin un calculator, la acelasi pret poti lua un sistem care este mult mai bun decat un laptop la care mai si poti face upgrade-uri pentru a rula jocuri noi.