| nyoentox2002 a întrebat:

Imi puteti recomanda un telefon cu camera selfie buna, sa aiba cel putin 4GB de ram pana in 700 lei?

7 răspunsuri:
| RazvanLegendaVie a răspuns:

Xiaomi, îți alegi tu care vrei de la ei.

| Furnicuta000 a răspuns:

La banii astia nu gasesti cine stie ce camera, mai pui putin si iti iei P40 Lite, parca era in jur de 1000 lei

| nyoentox2002 explică (pentru parismaan):

Oare e bun? ma gandeam sa il iau dar nu sunt sigur pentru ca nu are magazin play

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Xiaomi redmi note 8t cu 780 de ron

https://m.emag.ro/......D5MR0GBBM/

xiaomi redmi note 9 650 ron, varianta cu 4 giga rami

https://m.emag.ro/......DBDSFYMBM/

xiaomi mi play 770 ron

https://m.emag.ro/......DS11Y1BBM/

Huawei p smart are 3 giga rami dar e un tel super ok 664 ron

Telefon mobil Huawei P Smart, Single SIM, 3GB RAM, 32GB, 4G, Gold

Samsung gakaxy m11
3 giga rami 725 ron
https://m.emag.ro/......D370NYMBM/

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Samsung Galaxy A10.

| NLS a răspuns:

Daca vrei experienta completa in 700 RON,

Xiaomi REDMI 9 varianta cu 4 GB RAM,
64 stocare,
baterie de 5020 mAh,
ecran 6.53 inch 1080p (1080x2340)
USB Type-C 1.0 cu functie On-The-Go
slot card
jack 3.5mm
Android 10 cu servicii Google
Mediatek Helio G80 pe 12 nm (2x2.0 GHz Cortex-A75 & 6x1.8 GHz Cortex-A55)

camera de selfie decenta, suporta si HDR
8 MP, f/2.0, 27mm (wide), 1/4.0", 1.12µm

camere principale
13 MP, f/2.2, 28mm (wide), 1/3.1", 1.12µm, PDAF
8 MP, f/2.2, 118˚ (ultrawide), 1/4.0", 1.12µm

si inca una pentru macro, si una pentru adancime de camp, dar astea nu se mai pun.

cu cat numarul f e mai mic, deschiderea diafragmei e mai mare, si camera primeste mai multa lumina din mediul exterior, iar senzorul de imagine ajutat de procesor, poate crea mai multe detalii in imagine.

Huawei P40 lite E
costa aproape la fel, are specificatii mai slabe, camera de selfie aproximativ identica, camerele principale putin mai rasarite.

Daca doresti camera de selfie mai buna (senzor mai mare), trebuie sa scoti din buzunar minim 950 RON, pentru Huawei P40 lite (fara E)