| IonutCiobanescu a întrebat:

Imi puteti recomanda un televizor micut sau mediu care sa aiba HDMI deoarece am o plasma de prin 2006, are hdmi,si am un ps3, dar consuma foarte mult plasma are cam 100 cm,as vrea ceva sa se vada destul de clar mai ales ca sunt fan gta si medal of honor si pentru jocurile astea necesita o claritate buna, multumesc!

1 răspuns:
| NLS a răspuns:

Daca il vrei mai mult pentru jocuri, de ce nu iti iei monitor FullHD de 24"?
Aceasta marime si rezolutie e "standardul" in anul 2018 pentru un PC de jocuri. Au si majoritatea monitoarelor HDMI si consuma foarte putin (la fel si un TV LCD, consumul e infim in comparatie cu vechile plasme).

Dezavantaj TV: gasesti TV cu rezolutie FullHD, dar majoritatea au 31-32inch, deci calitatea va fi destul de slaba fata de un monitor de 24inch.

Daca vrei neaparat TV, cam acestea ar fi cele mai mici preturi care au rezolutie FullHD si HDMI

https://www.pcgarage.ro/......u-full-hd/

https://www.pcgarage.ro/......i-full-hd/

Dar la 32 inch (80cm) nu o sa ai calitate prea buna, mai castigat iesi cu un monitor de 24 la aceeasi rezolutie.

Sau ceva de 27inch si rezolutie 2K.